fbpx

Poradnia dietetyczna

Czego można się spodziewać podczas pierwszej wizyty

 

W pierwszym wpisie postanowiłam opisać jak wygląda pierwsza wizyta w moim gabinecie. Na wstępie chcę powiedzieć, że nie jestem od oceniania tylko od tego by wam pomagać.

Pierwszy etap wizyty

to przygotowanie na wizytę dzienniczka żywieniowego. Dobrze jak dzienniczek żywieniowy będzie przygotowany z trzech dni (2 dni tygodnia i 1 z weekendu). Informacje te pozwolą mi ustalić sposób odżywiania się oraz jakie zmiany żywieniowe trzeba wprowadzić w jadłospisie.

Plan żywieniowy tak układam, by był zbilansowany, pełnowartościowy i przybliżał do ustalonego celu. W trakcie prowadzenia dzienniczka żywieniowego bardzo ważna jest szczerość. Proszę, nie pomijaj przekąsek (słodycze, chipsy, ciasteczka), słodzenia herbaty i kawy czy słodkich napojów.

Drugi etap wizyty

to przeprowadzenie pomiarów. W trakcie wizyty wykonuję na specjalnej wadze analizę składu ciała (masę mięśni, tkanki tłuszczowej i zawartość wody w organizmie oraz Twój wiek metaboliczny). Pomiary te są wykonywane za pomocą sygnału elektrycznego, który przechodzi przez ciało i tam gdzie jest tkanka tłuszczowa napotyka opór. Analiza składu ciała jest całkowicie bezbolesna i nieinwazyjna.

Aby uzyskany wynik był wiarygodny warto się przygotować do tego badania:
– być na czczo lub 3 godziny po posiłku
– przed pomiarem unikać spożywania płynów
– w dniu badania, a przynajmniej 3 godziny przed badaniem nie wolno uprawiać sportu.
Jeżeli masz rozrusznik serca lub jesteś w ciąży koniecznie poinformuj mnie o tym przed wykonaniem pomiaru!
Jeżeli masz badania krwi (morfologia, OB, CRP, glukoza i insulina na czczo, profil lipidowy oraz poziom hormonów tarczycy TSH, T3, T4) nie starsze niż 3 miesiące to też je przynieś na wizytę.

Trzeci etap wizyty

to rozmowa czyli wywiad żywieniowy podczas której zadaje dużo różnych pytań np. odnośnie aktywności fizycznej, trybu pracy, ewentualnych chorób (cukrzyca, choroby tarczycy) zarówno twoich jak i w twoje rodzinie, alergii pokarmowych, wcześniejszych prób odchudzania się i ich efektów oraz tego czy lubisz gotować, kto u ciebie gotuje, czy lubisz podjadać między posiłkami lub w której porze dnia najbardziej czujesz się głodny.

Tak wiem pytań jest bardzo dużo ale pozwalają one optymalnie dostosować plan żywieniowy do twoich indywidualnych potrzeb tak by był skuteczny.
Na koniec wizyty otrzymasz wskazówki i wytyczne dietetyczne oraz ustalimy termin odbioru twojego indywidualnego planu żywieniowego.
Zatem zapraszam do siebie. https://zdrowodocelu.pl/kontakt/

Jeżeli preferujesz kontakt online to taka wizyta (niestety bez analizy składu ciała) również jest możliwa